Toitumisnõustamine

Eestis on toitumisnõustamine alles suhteliselt algfaasis. Kõige esimene ja tol aastal ainus toitumisnõustaja kutse väljastati alles hiljuti, 21.04.2016. Järgmised seitse alles käesoleval aastal, 14.06.2017. Riiklikul tasandil saab seda eriala omandada vaid Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis, valides Tervisejuhi eriala toitumisnõustamise suunaga http://www.tlu.ee/et/haapsalu-kolledzh/Tervisejuht. Enne nõustaja poole pöördumist tasub teha põgus taustauuring, selgitamaks kust nõustaja pädevus pärit on.

Maailmas on välja mõeldud nii palju erinevaid dieete, et oma elu jooksul kõiki neid järgi ei jõuaks katsetada ka parima tahmise korral: šokolaadidieet, 5+2 dieet, keefiridieet, valgudieet, väherasvane dieet, vedel dieet ja mida iganes veel dieet. Lisaks lõputu hulk huvitavaid kaalulangetust toetavaid drooge. Võib arvata, et kõik need toimivad kaalulanguse mõttes. Sel hetkel, kui sa midagi piirama hakkad on kaalulangus kiire tulema, kuid sama kiirelt tuleb kaal tagasi kui hiljem jätkata oma endise toitumisega. Samuti pole selline piiramine tervise seisukohalt kaugeltki mitte mõistlik. Siinkohal julgen väita, et tervislikult toitudes on keeruline olla ülekaaluline. Tahad seda väidet ümber lükata? Proovi järele ja anna teada, kui sul see õnnestub!

Tervislik toitumine on elustiil, mitte dieet ning see peab kujunema igapäevaseks valikuks. Selge on see, et kiirelt selline muutus ei tule. Igaühe valikud, eluviisid ja organism on erinevad, mistõttu ka toiduvalikud ei saa olla ühesugused ja alluda 100% kindlatele reeglitele ja toitumiskavadele. Toitumisnõustaja eesmärgiks on aidata sinul leida endale parim, lihtsaim ja maitsvaim tervislik eluviis.

Kui tunned, et tänapäeva toitumismaailmas on üksinda keeruline orienteeruda, siis pöördu julgelt toitumisnõustaja poole, selleks ta ongi.

Küsi nõustamist!